LAGERKVIST & PARTNERS VANN FÖRETAGSMÄSTERSKAPET I SCHACK 2025

Företagsmästerskapet i Schack 2025 gick av stapeln lördagen den sjätte september i Stockholm arrangerad för andra året i rad av Vinge Advokatbyrå med stöd av Schackakademin & Schack Event AB. Lagerkvists lag vann med 12 poäng av 14 möjliga efter en mycket jämn turnering med skarpa lag.

Schack gynnar kreativiteten och spänsten i hjärnan, vilket vi som företag lever av vilket gör att jag är mycket stolt över segern, säger Magnus Lagerkvist, Grundare & VD för Lagerkvist & Partners. Nu laddar vi för nästa år!

Se även: https://schack.se/nyhet/sverige/2025/09/lagerkvist-partners-vann-lyckat-foretagsmasterskap/

På vänstra bilden ses från vänster Nicolaj Zadruzny, Magnus Lagerkvist och Jonas Barkhagen – Fotograf: Ywonne Lagerkvist

På den högra bilden ses från vänster Nicolaj Zadruzny och Jonas Barkhagen – Fotograf: Lars OA Hedlund